Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* NARMSP spúšťa nový mikropôžičkový program
Vydané 26. 03. 2013 (799 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) ktorej jedným zo zakladajúcich členov je aj MH SR spúšťa nový mikropôžičkový program a prostredníctovm spoločnosti Fond fondov s.r.o. aj fond na podporu start-upových projektov. Cieľom oboch projektov je aktívne podporiť malých a stredných podnikateľov a prispieť tak k rastu zamestnanosti ako jednej z hlavných priorít vlády SR.

Na nový mikropôžičkový program je na začiatok vyčlenený rozpočet v objeme približne 6,5 mil. eur. Program je založený na revolvingovom systéme. To znamená, že zo splácania poskytnutých mikropôžičiek sa budú poskytovať ďalšie úvery. „Mikropôžičový program zapĺňa medzeru na trhu a pomáha získať finančné zdroje malým a stredným podnikateľom“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský. Mikropôžičky sa budú poskytovať v minimálnej výške 2 500 eur. Maximálna výška pôžičky predstavuje sumu 50 000 eur. Doba splatnosti je stanovená od 6 mesiacov do 4 rokov s možnosťou odloženia splátky istiny maximálne o 6 mesiacov. Úroková sadzba sa odvíja od základnej sadzby ECB a od marže stanovenej na základe ratingu a je fixná počas celej doby splácania úveru. V súčasnosti predstavuje rozhranie od 1,26% do 9,16%. Podrobnosti na http://www.narmsp.sk/sk/mikopozicky


( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 490 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.economy.gov.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server