Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* NARMSP presunula činnosti spojené s implementáciou štrukturálnych fondov na SIEA
Vydané 06. 07. 2011 (584 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (ďalej len „NARMSP“) k 10. júnu 2011 ukončila činnosti spojené s implementáciou štrukturálnych fondov.

Na základe Rozhodnutia č. 25/2011 ministra hospodárstva Slovenskej republiky z 29. apríla 2011 (ďalej len „Rozhodnutie ministra“) došlo k presunu činností týkajúcich sa implementácie štrukturálnych fondov z NARMSP na Slovenskú implementačnú a energetickú agentúru (ďalej len „SIEA“). Spôsob a postup presunu činností na SIEA bol upravený osobitnými vykonávacími rozhodnutiami Ministerstva hospodárstva SR a schválený Správnou radou NARMSP. Dôvodom presunu činností v nezmenenom rozsahu z NARMSP na SIEA bol zánik Splnomocnenia SO/RO tzn. pre NARMSP na plnenie úloh Riadiaceho orgánu v rámci OP KaHR a zrušenie Splnomocnenia o delegovaní právomoci z Riadiaceho orgánu na SO/RO pre implementáciu projektov SOP PS, dňom 10. júna 2011. NARMSP nebol predĺžený mandát na výkon činnosti implementácie ŠF z dôvodu plánovaného vytvorenia jednotného SO/RO a zlúčenia implementačných agentúr k 31.decembru 2011. NARMSP bola počas zabezpečovania procesov implementácie štrukturálnych fondov na základe výsledkov niekoľko krát vyhlásená za najlepšiu implementačnú agentúru. NARMSP naďalej vykonáva všetky ostatné činnosti spojené s podporou malého a stredného podnikania. Realizácia štátnych programov, medzinárodné aktivity, bezplatné semináre, poskytovanie poradenstva sú aktivity, ktorými NARMSP bude naďalej podporovať rozvoj malých a stredných podnikateľov


( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 2360 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.nadsme.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server