Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* Spustenie poslednej verejnej výzvy programu INTERREG IVC - december 2010
Vydané 12. 11. 2010 (686 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

Operačný program INTERREG IVC je súčasťou cieľa Európska teritoriálna spolupráca s úlohou posilniť spoluprácu regiónov členských krajinám EÚ plus Nórska a Švajčiarskej konfederácie. Zameriava sa na zvýšenie efektívnosti politík regionálneho rozvoja a rovnako prispieva k ekonomickej modernizácii a zvýšeniu konkurencieschopnosti. Monitorovací výbor programu, ktorý sa uskutočnil na prelome mesiaca v švajčiarskom Berne odsúhlasil dokumenty dotýkajúce sa 4. verejnej výzvy.

Otvorenie výzvy je naplánované na 1. decembra 2010. Pre túto poslednú výzvu v rámci programovacieho obdobia 2007-2013 je pripravených 100 mil. Eur. Konkurenčnou výhodou slovenských subjektov z verejného sektora je podmienka, že každý projekt musí mať partnera z nových členov EU. Otvorený je tak priestor na väčšiu účasť zo Slovenska, nakoľko do schválenia nového finančného obdobia 2014-2020 nebude v rámci programu INTERREG IVC vyhlásená žiadna ďalšia výzva.V rámci žiadosti budú musieť slovenskí uchádzači špecifikovať nielen povinný výstup, ale aj využitie výstupov v stratégii regiónu. Samotné zameranie výzvy bude orientované na dve priority: Inovácie a znalostná ekonomika a Životné prostredie a prevencia voči rizikám.


( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 1809 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.economy.gov.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server