Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* Deň obchodných kontaktov Žilina
Vydané 11. 11. 2010 (603 x čítané) | Rubrika - Školenia a semináre

Veľvyslanectvo Českej republiky v spolupráci s Asociáciou malých a stredných podnikov a živnostníkov ČR, Svazom českých a moravských výrobních družstev, Regionálnou obchodnou a priemyslovou komorou v Žiline a ďalšími spoluorganizátormi usporiadalo dňa 4. novembra 2010 v Žiline Deň obchodných kontaktov, ktorého cieľom bolo posilniť obchodné vzťahy menších firiem medzi Českom a Slovenskom.

Toto pracovné stretnutie českých a slovenských podnikateľov prebehlo v dvoch častiach.

Seminár otvoril Ján Mišura, riaditeľ SOPK RK Žilina. V prvej časti sa prítomným prihovoril veľvyslanec Českej republiky PhDr. Jakub Karfík. Stretnutie pokračovalo prezentáciami riaditeľa SOPK RK Žilina, ktorý prítomných oboznámil s úlohou obchodných a priemyselných komôr vo zvýšení vzájomnej výmeny, obchodu a investícií. Ing. Matúš Krajčí z agentúry SARIO predstavil činnosť agentúry a hovoril najmä o zahraničných investíciách na Slovensku. Obchodný radca ČR Mgr. Pavel Buchta v svojom príspevku zameral pozornosť na Českú republiku ako tradičného obchodného a investičného partnera a hovoril o nevyužitých možnostiach v bilaterálnych vzťahoch SR a ČR. COOP PRODUKT SLOVENSKO uzavrel prvú časť seminára prezentáciou svojej činnosti a svojich členských družstiev.

V druhej časti sa jednotlivé české firmy predstavili v krátkych prezentáciách a po nich prebehli priame rokovania medzi podnikateľskými firmami obidvoch krajín

Stretnutia sa zúčastnili aj naše členské družstvá : K-Plast Nová Baňa, Okrasa Čadca, Pokrok Žilina a Diamoak Považská Bystrica.

Fotogaléria( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 10 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server