Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* Rok 2012 vyhlásený za Medzinárodný rok družstiev
Vydané 15. 01. 2010 (1413 x čítané) | Rubrika - Informácie

Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov na svojom 64. rokovaní vyhlásilo rok 2012 za Medzinárodný rok družstiev. Hlavným zámerom je vyzdvihnúť prínos družstiev do sociálno- ekonomického rozvoja. Prijatím uznesenia č. 64/136 dňa 18.decembra 2009 zhromaždenie vzalo na vedomie, že družstvá majú vplyv na znižovanie chudoby, tvorbu pracovných miest a sociálne začleňovanie.

Organizácia Spojených národov vyhlasuje medzinárodné roky s cieľom upriamiť pozornosť širokej verejnosti na dôležité otázky a podporovať akcie v ich prospech. Pre pripomenutie si tohto roka sa budú konať regionálne konferencie zamerané na zvyšovanie povedomia verejnosti o družstevnej forme podnikania a rôzne osvetové podujatia. Medzinárodný rok družstiev bude vhodnou príležitosťou aj pre samotné družstevné organizácie na zintenzívnenie lobovania s predstaviteľmi jednotlivých vlád s cieľom dosiahnuť pre družstvá primerané právne a administratívne ustanovenia a vytvárať pre ich rozvoj rovnoprávne podmienky s inými podnikateľskými subjektami. Správu o vyhlásení Medzinárodného roka družstiev s radosťou uvítal predovšetkým Medzinárodný družstevný zväz ako aj všetky zainteresované družstevné zoskupenia.( Celý článok | Autor: Helena Cápová | Počet komentárov: 2611 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.ica.coop )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server