Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* SARIO pomáha v čase krízy výrobným firmám
Vydané 06. 08. 2009 (1113 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) s cieľom pomôcť slovenským výrobným firmám v čase globálnej hospodárskej krízy sprístupnila bezplatne svoju dlhoročne budovanú internú databázu slovenských výrobných firiem – SIC (SARIO Informačné centrum).

Projekt SARIO Informačné centrum zabezpečuje operatívnu komunikáciu medzi domácimi a zahraničnými podnikateľskými subjektmi a pomáha zosúladiť zahraničné požiadavky s výrobnými možnosťami slovenských podnikateľov. Juraj Kiesel, poverený riadením SARIO konštatoval, že cieľom sprístupnenia databázy SARIO je pomôcť v čase krízy slovenským spoločnostiam nadviazať nové výrobné kooperácie.
Internetový portál SIC poskytuje aktuálne informácie o dopytoch na export tovarov a služieb, požiadavkách na subcontracting a tiež o medzinárodných tendroch a projektoch. Slovenské subjekty majú možnosť zverejniť na portáli svoj profil a ponuku. Zahraničné spoločnosti tu zverejňujú dopyty po slovenskej produkcii. Systém tiež automaticky distribuuje informácie o dopytoch na tovary, služby, subcontracting alebo joint ventures medzi registrované podnikateľské subjekty podľa profilu firmy.
Bezplatné sprístupnenie databázy môžu využiť najmä malé a stredné spoločnosti so záujmom exportovať, vstúpiť na nové trhy alebo spolupracovať v oblasti subcontractingu či joint ventures. Určená je tiež pre výrobné spoločnosti zo všetkých priemyselných odvetví, predovšetkým z oblasti strojárenstva, elektrotechniky a elektroniky, spracovania plastov a gumy, dreva a textilu. Prostredníctvom tohto katalógu firiem SARIO hľadá pre zahraničné spoločnosti slovenských dodávateľov a kooperačných partnerov.

Viac informácií tu: http://www.sic.sario.sk/?katalog-spolocnosti( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 2320 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.sario.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server