Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* Program cezhraničnej spolupráce – 2. výzva na predkladanie projektov
Vydané 06. 07. 2009 (958 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

Národná rozvojová agentúra Maďarska ako Riadiaci a Národný orgán Programu v Maďarsku v spolupráci s Ministerstvom regionálneho rozvoja Slovenskej republiky ako Národným orgánom na Slovensku vyhlásili 29.6.2009 2. výzvu na predkladanie projektov v rámci HU-SK CBC Programu.

Európska komisia na základe rozhodnutia schválila Program cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007-2013. Program podporuje spoločensko-kultúrny a hospodársky rozvoj, územnú dostupnosť a spoluprácu a ochranu životného prostredia v slovensko-maďarskej prihraničnej oblasti. Strategickým cieľom programu je zvýšenie úrovne ekonomickej a sociálnej integrácie prihraničných oblastí a realizuje sa v rámci prioritnej osi 1: Hospodárstvo a spoločnosť a priortnej osi 2:Životné prostredie, ochrana prírody a dostupnosť.

Oprávnení žiadatelia: žiadosti o finančný príspevok a projektové zámery v rámci programu môžu predkladať subjekty verejného a súkromného sektora, ktorými sú obce (združenia obcí), samosprávne kraje, organizácie zriadené alebo založené štátom, samosprávnym krajom alebo obcou, neziskové organizácie, školy, komory, Európske zoskupenia územnej spolupráce a pod.

Oprávnené územie programu: podporené budú projekty realizované v Slovenskej republike na území Bratislavského, Trnavského, Nitiranskeho, Banskobystrického a Košického kraja, v Maďarskej republike na území žúp Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád, Pest, Komárom-Esztergom, Győr-Moson-Sopron a hlavného mesta Budapešť.

Termíny na predloženie žiadostí o finančný príspevok:
V prípade priority č. 1: 29. september 2009 do 12:00 hod. osobne, resp. do 24:00 hod. poštou
V prípade priority č. 2: 30. september 2009 do 12:00 hod. osobne, resp. do 24:00 hod. poštou( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 2434 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.build.gov.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server