Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Verejná výzva na predkladanie žiadostí v rámci programu "Podpora výskumu a vývoja v malých a stredných podnikoch" – VMSP 2009
Vydané 19. 01. 2009 (660 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

Agentúra na podporu výskumu a vývoja vyhlasuje verejnú výzvu na podávanie žiadostí na riešenie projektov výskumu a vývoja v rámci programu "Podpora výskumu a vývoja v malých a stredných podnikoch (MSP)".

Dátum vyhlásenia výzvy je 15. 1. 2009, dátum ukončenia výzvy je 16. 3. 2009. Cieľom programu je stimulácia inovácií v malých a stredných podnikoch prostredníctvom podpory ich vlastného výskumu a vývoja alebo transferu takýchto riešení z organizácií výskumu a vývoja. Program umožňuje využiť vlastný potenciál malých a stredných firiem, alebo spoluprácu s výskumnými organizáciami, pre zvýšenie pridanej hodnoty ich procesov, produktov resp. služieb, a tým zvýšiť aj ich konkurencieschopnosť. Žiadateľom môže byť malý alebo stredný podnik (MSP) so sídlom v SR bez obmedzenia podľa príslušnosti k sektoru hospodárstva, ktorého predmetom činnosti je výroba alebo služby alebo aj MSP, ktorý má v predmete činnosti zapísanú výskumnú a vývojovú činnosť. Spolu riešiteľom projektu môže byť výskumná organizácia (univerzita, ústav SAV, štátny a súkromný výskumný ústav, t.j. aj MSP s výskumnou a vývojovou činnosťou).


( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.apvv.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server