Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Výrobné družstevníctvo č. 1/2006
Vydané 16. 02. 2006 (1396 x čítané) | Rubrika - Výrobné družstevníctvo

Výrobné družstevníctvo č. 1/2006 prináša:

      Rok 2005 z pohľadu zahraničných udalostí
      Krátka rekapitulácia zahraničných aktivít v roku 2005 a informácia o účasti predstaviteľov Slovenského zväzu výrobných družstiev na týchto podujatiach.
      Čítajte na str. 2

      Pripomenutie
      Už 161 rokov žije a rozvíja sa na Slovensku družstevná forma podnikania. Na základoch, ktoré položil 9. februára 1845 v Sobotišti Samuel Jurkovič založením Gazdovského spolku. Malé pripomenutie k tomuto výročiu.
      Čítajte na str. 3

      Práca pre zdravotne postihnutých – čo družstvá, čo štát
      Článok pod týmto titulom informuje o problémoch, s ktorými sa dlhoroční zamestnávatelia – výrobné družstvá invalidov a samotný zväz stretávajú v súčasných podmienkach trhového mechanizmu . Jeho autorom je Ing. Daniel Pavel, predseda SZVD. Bol publikovaný aj v časopise Trend, 22.12.2005.
      Čítajte na str. 4-5

      Rating MSP -Slovakia
      Slovenská obchodná a priemyselná komora ponúka novú službu, ktorou je Rating malých a stredných podnikov. Tento projekt je určený malým a stredným podnikom s ročným obratom medzi 6 až 500 mil. korún.
      Čítajte na str. 6

      Tradičné predvianočné stretnutie
      Každý rok pripravuje Slovenský zväz výrobných družstiev Vianočné trhy slovenských výrobných družstiev, ktoré sa v roku 2005 konali 8.decembra 2005. O tom, čo výrobné družstvá ponúkali na týchto trhoch, koľko družstiev sa ich zúčastnilo a aký majú význam pre družstvá i spotrebiteľa prináša článok pod týmto titulom.
      Čítajte na str. 8

      Dnes vytvárame dlhy, ktoré budú splácať naše deti. Je načase to zmeniť!
      Rozhovor s Ing. Richardom Sulíkom, ktorý je autorom koncepcie Odvodového bonusu a redistribučného odvodu (OBaRO), v ktorej sľubuje zvýšiť reálne príjmy rodín mesačne v priemere minimálne o 4 000 Sk.
      Čítajte na str. 9-10

      Naďalej ho budovať a rozvíjať
      Výrobné družstvo SLUŽBA Nitra sa dožilo v decembri 2005 svojej päťdesiatky a táto patrí k zatiaľ najkrajším míľnikom v živote družstva. Dnes toto družstvo pracuje na špičkovej výrobe s vlastným vývojom, technickou prípravou, konštrukciou, s moderným nákupom, odbytom, systémovo plánovite riadenými prevádzkami a dokazuje denne, že uspokojovanie potrieb jeho členov a zamestnancov patrí k jeho jednému z hlavných a trvalých cieľov. Pod titulkom Symbol úcty k práci a k ľuďom na ďalších stranách pripomína časopis nielen 50-ročnú cestu tohto družstva, ale i udalosť, ktorá sa konala v Nitre pri príležitosti tohto jubilea družstva za účasti významných osobností mesta i družstevníctva.
      Čítajte na str. 11-13

      Prezentácia remesiel
      Získali zlato
      Život a prácu mladých budúcich odborníkov zachytávajú dva články z dvoch Stredných odborných učilíšť služieb SZVD v Bardejove a Poprade .
      Čítajte na str. 14-15

      Právna poradňa
      V tomto čísle sa venuje dôležitým zmenám v sociálnej oblasti a zmenám platným od 1.januára 2006. Tiež prináša odpoveď na otázku podmienky pre platnosť zmluvy.
      Čítajte na str. 16-18

      CONECO
      Už 17.ročník tohto medzinárodného veľtrhu stavebníctva sa uskutoční v dňoch 4. - 8.4.2006 v Bratislave. Stavebný cech sa pravidelne zúčastňoval niekoľkých jeho predchádzajúcich ročníkov. Nebude tomu inak ani v tomto roku.
      Čítajte na str. 19

      Pozvánka na COOPEXPO 2006
      V dňoch 17. – 22.augusta 2006 v Nitre uskutoční sa už 13. ročník medzinárodnej družstevnej kontraktačno - predajnej výstavy, ktorej sa výrobné družstvá zúčastňujú v hojnom počte. Určite využijú aj jej 13.ročník na svoju prezentáciu, ale i na predaj vlastných výrobkov.
      Čítajte na str. 20

( Celý článok | Autor: Mária Repáňová | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server