Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Výrobné družstevníctvo č. 2/2005
Vydané 10. 02. 2005 (1367 x čítané) | Rubrika - Výrobné družstevníctvo

Výrobné družstevníctvo č. 2/2005 prináša:

      Družstevníci Turca opäť plesali
      Aktivity Regionálnej rady Družstevnej únie Turca sú dobre známe. Či už ide o organizovanie osláv Medzinárodného družstevného dňa vo Valči, príkladné formy vzájomnej spolupráce družstevníkov všetkých typov družstiev pôsobiacich na Turci alebo organizovanie tradičného plesu družstevníkov Turca.
      Čítajte na str. 2

      Bohatá história
      Práve 9. februára 2005 je tomu 160 rokov, čo v prvej polovici 19. storočia položil základy slovenskému družstevnému hnutiu v Sobotišti na Záhorí Samuel Jurkovič.
      Čítajte na str. 3

      Zrušenie dovozných kvót
      Pre textilné a odevné výrobné družstvá nastalo ťažké obdobie. Začiatok roka priniesol dlho avizované zrušenie dovozných kvót Európskej únie pre textil a odevy.
      Čítajte na str. 5-6

      Vytvorili chránenú dielňu
      Úloha vytvárať priaznivé podmienky pre zamestnávanie občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou patrí spolu s ostatnými medzi popredné a trvalé vo výrobnom družstevníctve na Slovensku. Aj keď štart ekonomickej reformy na jej trhovú podobu zaznamenal celý rad problémov a zmien v zamestnávaní týchto osôb vo výrobných družstvách invalidov, Slovenský zväz výrobných družstiev pokladá naďalej integrovanie zdravotne postihnutých občanov do spoločnosti a pracovného zapojenia za jednu z dôležitých úloh v súčasnosti i budúcnosti.
      Čítajte na str. 7-8

      Družstevníci si musia vzájomne pomôcť
      Koplast v Hornej Štubni je jednou z firiem, ktorá práve v regióne Horný Turiec, známom aj vysokou nezamestnanosťou, snaží sa dávať pracovnú príležitosť mnohým ľuďom nielen z tejto obce.
      Čítajte na str. 9

      Dvadsaťročná jubilantka
      Učitelia, majstri a ostatní pracovníci SOU služieb SZVD v Bardejove sa hneď po vianočných prázdninách stretli 7. januára 2005, aby spomínali a oslavovali 20. výročie vzniku tejto školy.
      Čítajte na str. 11

      Dalo prácu i pocit užitočnosti zdravotne postihnutým spoluobčanom
      Región východné Slovensko patrí podľa nedávnych zverejnených informácií medzi najchudobnejšie regióny Slovenska. Svedčí o tom i fakt, že kraje košický a prešovský majú najvyššiu mieru nezamestnanosti. Je potešiteľné, že družstevníctvo, ako jedna z foriem podnikania, môže byť práve tou, ktorá v minulosti, ale i do budúcnosti môže pomôcť pri riešení tohto problému.
      Čítajte na str. 12

( Celý článok | Autor: redakcia | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server