Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Ekonomická efektivita a sociálne podnikanie
Vydané 24. 07. 2004 (680 x čítané) | Rubrika - Informácie

V dňoch 27. - 29. októbra 2004 organizuje CECOP (Európska konfederácia výrobných a sociálnych družstiev a participatívnych podnikov) v spolupráci s Národným kontrolným zväzom výrobných družstiev v Poľsku druhú konferenciu o sociálnej ekonómii v krajinách strednej a východnej Európy. Konferencia sa bude konať v poľskom Krakove, pod záštitou Poľskej vlády a Európskej komisie.

Plenárne zasadnutia a workšopy počas týchto dní budú prebiehať paralelne s dvoma po sebe idúcimi schôdzami:
  • schôdzou ministrov poverených sociálnou ekonómiou v krajinách rozšírenej Európy
  • stretnutím predstaviteľov Európskej komisie so zástupcami národných vlád zodpovedných za oblasť sociálnej ekonómie
Cieľ európskej konferencie «Krakov sociálna ekonómia 2004» logicky zapadá do pokračujúceho procesu aktivít a stratégií určených v Prahe v roku 2002. Konferencia tak zviditeľní rôzne formy sociálnej ekonómie v strednej, východnej a západnej Európe diskusiou o témach ako je vhodný legislatívny rámec; tvorba rozvojových fondov sociálnej ekonómie; prístup sociálnej ekonómie k štrukturálnym fondom; trvaloudržateľný rozvoj; družstevné banky a rozvoj vidieka; družstevné podnikanie atď. V neposlednom rade by mala tiež viesť k procesu uznania sociálnej ekonómie zo strany nových členských štátov ako účastníka a základného partnera pre sociálny a spoločenský dialóg.

Viac informácií získate na stránke www.cecop.org. Podrobný program a pomoc pri registrácii Vám v prípade záujmu poskytne tiež Oddelenie zahraničných vzťahov a vzdelávania SZVD - hcapova@szvd.sk, dgajdova@szvd.sk, tel. 02/53412868, 58241303, 58241445 (Registračný poplatok na uvedené podujatie je 150,- Euro, cena ubytovania cca 100 Euro/1 osoba 1 noc).


( Celý článok | Autor: ozvav | Informačný e-mailVytlačiť článok )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server