Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Výrobné družstevníctvo č. 5/2004
Vydané 19. 07. 2004 (1096 x čítané) | Rubrika - Výrobné družstevníctvo

Výrobné družstevníctvo č. 5/2004 prináša:

      Veľa šťastia, slovenské družstevníctvo, v Európskej únii
      Je možné, že sme si ani neuvedomili, alebo v tom prudkom životnom tempe sme ešte všetci nezaregistrovali závažnú zmenu, ktorá sa dotkla nielen nás družstevníkov, ale celej našej spoločnosti. Len pred niekoľkými dňami, konkrétne 1. mája 2004, sa Slovenská republika stala jedným z 25-tich plnoprávnych členov zoskupenia európskych štátov - Európskej únie.
      Čítajte na str. 3-4

      Spoločné rokovanie
      V predvečer takej významnej udalosti v živote Slovenskej republiky a Českej republiky, akou je vstup týchto dvoch krajín do Európskej únie 1. májom 2004, opäť potvrdili slovenskí a českí výrobní družstevníci, že im záleží na ďalšej vzájomnej dobrej spolupráci nielen v rámci výrobných družstiev, zväzových organizácií, ale aj na medzinárodnej úrovni.
      Čítajte na str. 3-4

      Finančná pomoc pre družstvá invalidov
      Koniec marca sa niesol v znamení významnej udalosti. Za Slovenský zväz výrobných družstiev (ďalej len zväz) Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ďalej len ministerstvo) podpísali predstavitelia týchto dvoch významných inštitúcií Daniel Pavel a Ľudovít Kaník dohodu o poskytnutí 44 miliónov Sk pre výrobné družstvá invalidov.
      Čítajte na str. 7

      Významný krok, ktorý môže pomôcť
      Tým, že sa ukázala spoločenská potreba zlepšiť úroveň manažmentu výrobných družstiev na Slovensku v procese približovania sa k štandardom Európskej únie a užšie prepojiť vzdelávanie s praxou, rozhodli sa predstavitelia Slovenského zväzu výrobných družstiev (SZVD) a Ekonomickej univerzity v Bratislave (EU) Ing. Daniel Pavel, predseda zväzu, a Prof. Ing. Vojtech Kollár, PhD., rektor ekonomickej univerzity, premietnuť spoluprácu v tejto oblasti do Dohody o partnerskej spolupráci.
      Čítajte na str. 9

( Celý článok | Autor: redakcia | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server