Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Finančné podporné programy
Vydané 20. 02. 2003 (1120 x čítané) | Rubrika - Podpora podnikania

V ekonomike transformujúcich sa krajín, medzi ktoré patrí aj Slovenská repubika, je typickým javom nedostatok voľného kapitálu pre podnikateľov. Súčasne podnikatelia nemajú dostatok záruk pri požadovaní úveru z banky, alebo z iných fondov.

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania - NARMSP ponúka niekoľko finančných programov pre podnikateľskú sféru za výhodných podmienok. Hlavným cieľom týchto finančných programov je umožniť prístup malým a stredným podnikateľom ku kapitálovým zdrojom. Sú to nasledovné programy:

Podporný úverový program.  Tento program je orientovaný na pomoc malým a stredným podnikateľom, ktorí spĺňajú stanovené kritériá

Mikropôžičkový program.  Cieľom mikropôžičkovej schémy je pomoc malým začínajúcim podnikateľom získať potrebný mikroúver na preklenutie dočasných problémov pri nedostatku zdrojov

Spoločnosť zárodkového kapitálu - Seed Capital Company.  Jednou z ďalších foriem pomoci malým a stredným podnikateľom je Fond štartovacieho kapitálu, ktorý je určený na financovanie kapitálu, potrebného na začatie a rozvoj podnikania.

Podrobnejšie informácie sú na www.narmsp.sk/financne.htm.


( Celý článok | Autor: marketing | Informačný e-mailVytlačiť článok )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server