Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Výrobné družstevníctvo č. 7/2002
Vydané 22. 11. 2002 (887 x čítané) | Rubrika - Výrobné družstevníctvo

Výrobné družstevníctvo č. 7/2002 prináša:

      Rokovali o jeho budúcej úlohe v rozvoji Slovenska
      Riešenie problémov nezamestnanosti prostredníctvom rozvoja družstevného podnikania, najmä zakladaním nových typov družstiev s využitím medzinárodných skúseností družstevných partnerov z členských krajín Európskej únie si dala za cieľ konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom Úloha družstevníctva v ekonomickom a sociálnom rozvoji Slovenska so zameraním na podnikateľské a sociálne funkcie družstiev, ktorá bola dňa 21. júna tohto roku v Agroinštitúte v Nitre.
      Čítajte na str. 2

      Odkaz Medzinárodného družstevného zväzu pri príležitosti 80. Medzinárodného družstevného dňa a 8. Medzinárodného dňa družstiev OSN
      Čítajte na str. 3

      Zákon o prídavku na dieťa a príspevku k prídavku
      Národná rada SR schválila zákon o prídavku na dieťa a o príspevku k prídavku, ktorý je účinný od 1. júla 2002. Uverejnený je v Zbierke zákonov č. 281/2002, čiastke 125 zo 14. júna 2002.
      Čítajte na str. 4

      Nová forma podnikania družstiev vo Francúzsku
      V Bratislave sa uskutočnil v rámci projektu SCOPE seminár na tému „Financovanie družstiev“. Odborným a technickým garantom bol ICOSI – Inštitút medzinárodnej sociálnej kooperácie. Prednášatelom bol pán Hubert Quélin, šéf finančnej spoločnosti, patriacej do systému francúzskej konfederácie výrobných družstiev. Na seminári bola prítomná aj úspešná riešiteľka úlohy v rámci vysokoškolskej odbornej činnosti Oľga Kajanová, ktorá sa vo svojej práci venovala Možnostiam rozvoja sociálnych družstiev v SR na základe skúseností z Francúzska.
      Čítajte na str. 5

      Legislatívne normy
      Čítajte na str. 6

      Zlato pre Sifo gel z Tatrachemy
      Najstarší špecializovaný chemický veľtrh v Európe - 34. ročník medzinárodného chemického veľtrhu INCHEBA 2002, ktorý sa konal v dňoch 5. - 7. júna v Bratislave spolu so súbežnou výstavou Ekotechnika, bol významnou príležitosťou zoznámiť sa s novými trendami vývoja chemického priemyslu a ekológie. Spomedzi takmer 240 vystavovateľov bolo 6 výrobných družstiev: k tradičnému vystavovateľovi, trnavskej TATRACHEME, ktorá absolvovala všetky doterajšie ročníky veľtrhu, sa pridali aj nováčikovia: AVANA Stupava, LAVANYA Rohožník, IDOPS Bratislava, VZOR Zvolen a KOVOTEX Trenčín.
      Čítajte na str. 10

      Naša poradňa
      Čítajte na str. 20

( Celý článok | Autor: redakcia | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server