Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
* Tradičné umelecké remeslá
Vydané 15. 03. 2013 (381 x čítané) | Rubrika - Informácie

V dňoch 17. - 19. mája 2013 sa na kúpeľnom ostrove v Piešťanoch uskutoční 5. ročník Tradičných umeleckých remesiel. Podujatia sa každoročne zúčastní viac ako 150 slovenských a i zahraničných remeselníkov. V doterajších ročníkoch sa v Piešťanoch predstavili remeselníci z Čiech, Maďarska, Poľska, Chorvátska, Slovinska, Cypru, Srbska, Švédska, Belgicka, Izraela.

Podmienkou účasti remeselníkov je vlastnoručná výroba, predvádzanie remesiel, štýlové oblečenie. Počas podujatia prebieha aj kultúrny program: vystúpenie speváckych a folklórnych súborov, inštrumentalistov. Okrem remeselníkov svoje výrobky predvádzajú aj Domovy sociálnych služieb a chránené dielne. V roku 2013 sa toto podujatie rozšíri o mestá Skalica, Senec, Hlohovec a Žilina. Znamená to nielen to, že návštevníci v týchto mestách sa zoznámia s tradičnými ľudovými remeslami, ale remeselníci majú možnosť rozšíriť svoju prácu, činnosť a živnosť a prezentovať svoje umenie. Projekt Tradičné umelecké remeslá bol v roku 2011 prostredníctvom Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania prihlásený do projektu Európskej komisie „Európske podnikateľské ocenenie“ a ocenený v kategórii „Ocenenie za podporu podnikateľského prostredia“.


( Celý článok | Autor: Zuzana Cáková | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: www.enterprise-europe-netvork.sk )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server