Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Pokračujú stretnutia s poľskými družstvami
Vydané 07. 03. 2006 (453 x čítané) | Rubrika - Informácie

Na pozvanie predsedu ZLSP p. Janusza Paskowského uskutočnilo sa v Muszynie na slovensko-poľských hraniciach marketingovo-obchodne stretnutie predsedov slovenských a poľských družstiev. Je to pokračovanie vzájomných stretnutí medzi poľskými a slovenskými družstvami, ktoré sa začalo v máji minulého roku v Turčianskych Tepliciach, kde sa položil základ pre rozvinutie rôznych foriem spolupráce.

Slovenskú stranu prezentovali predsedovia výrobných družstiev Podjavorinské Stará Tura, Elektroplast Prešov, Obzor Lipany, Atak Prešov a Eurokov Orlov a za poľskú stranu sa zúčastnil osobne predseda zväzu Janusz Paskowski, podpredseda zväzu Stanisław Zygmuntowicz a tridsať predsedov družstiev z Vojvodstva Malopoľskeho, ktorého sídlom je Krakov. Stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok 23 februára v priestoroch rekreačno-rehabilitačného zariadenia Mimoza s cieľom hľadať možnosti vzájomnej spolupráce medzi družstvami. Po predstavení ako našich tak poľských družstiev následne pokračovali rokovania medzi družstvami. Výsledkom čoho je predbežný záujme o cestné kužele, skúšačky a rozpracovaná ostala možnosť dodávok prepraviek z VD Elektroplast Prešov. Z našej strany boli taktiež ponúknuté dodávky rôzných druhov štítkov podľa požiadaviek zákazníka a hľadali sme voľné kapacity pre trieskové obrábanie. V oboch prípadoch bol prejavený predbežný záujem.

Taktiež sa uskutočnilo rokovanie so spotrebnými družstvami vo veci naviazania obchodnej spolupráce v prihraničných regiónov.

Na druhý deň sme navštívili družstvo Muszynianka, ktorého nosným produktom je plnenie a distribúcia minerálnej vody „Muszynianka“. Ide o špičkové družstvo, ktoré má novovybudovaný závod a v minulom roku investovalo do technológie 5 mil. EUR . Plnenie minerálnej vody je na automatizovanej linke, pričom v závode sú štyria pracovníci, ktorí dozerajú na riadny chod linky.

Následné stretnutie našich a poľských družstiev ukázalo, že je tu dostatočný priestor pre možnú vzájomnú spoluprácu. Je potreba naďalej pokračovať v takýchto stretnutiach pričom dôraz položiť v ich príprave na selekciu záujmov a vzájomných ponúk, čím zvýšiť efektívnosť vzájomných rokovaní.

Galéria


( Celý článok | Autor: Daniel Piatnica | Informačný e-mailVytlačiť článok )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server