Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Rating MSP- Slovakia
Vydané 13. 12. 2005 (1004 x čítané) | Rubrika - Informácie

Slovenská obchodná a priemyselná komora ponúka novú službu, ktorou je Rating malých a stredných podnikov. Tento projekt je určený MSP s ročným obratom medzi 6 až 500 mil. korún, ktoré vedú podvojné účtovníctvo (dvojročná účtovná minulosť) a zamestnávajú do 250 zamestnancov.

Cieľom SOPK je podporiť malé a stredné podniky, ktoré sa uchádzajú o možnosti vstúpiť do dodávateľsko-odberateľských vzťahov v rámci dodávok tovarov a služieb pre veľkých zahraničných investorov a veľké spoločnosti a zároveň umožniť kvalitným firmám lepšie pozície v obchodných vzťahoch s bankami, veľkými korpioráciami a inštitúciami.
Zabezpečením si odborného ohodnotenia vlastnej firmy, tzv. ratingu, sa môžu sami lepšie spoznať a zhodnotiť svoje šance i postavenie voči konkurencii a okoliu.
Ratingové ohodnotenie firmy vypracuje technický garant projektu, renomovaná spoločnosť SCB – Slovak Credit Bureau, s.r.o., dodávateľ ratingového systému pre banky a štátny sektor. Rating je stanovený na základe vypočítateľnej finančnej a nefinančnej bonity hodnoteného subjektu. Ich kombináciou vzniká výsledný ratingový stupeň v stupnici sedembodového hodnotenia.
Centrálne a kontaktné miesto Ratingu MSP-Slovakia pre Bratislavský kraj je:
Bratislavská regionálna komora SOPK
Jašíkova 6, 826 73 Bratislava
Manažér projektu: Henrieta Kollerová, tel.: 02/48 29 12 52
Ostatné kontaktné miesta ako aj podrobnejšie informácie o podmienkach získania ratingu a o výhodách, ktoré tento projekt poskytuje sa dozviete na webovej stránke projektu www.ratingmsp.sk.


( Celý článok | Autor: Elena Najšelová | Informačný e-mailVytlačiť článok )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server