Mliekarenská 10, 824 92 Bratislava
téma * Užitočné stretnutie
Vydané 25. 07. 2005 (482 x čítané) | Rubrika - Informácie

Stalo sa už zvykom, že každoročne sa recipročne uskutočňuje stretnutie vedúcich pracovníkov zväzov slovenských a českých výrobných družstiev.

Tohoročné stretnutie organizoval Slovenský zväz výrobných družstiev. Uskutočnilo sa 30. júna 2005 v Rajeckých Tepliciach. Nieslo sa v duchu pracovného rokovania a výmeny skúseností zo všetkých oblastí činnosti zväzov. Boli prerokované najaktuálnejšie otázky rozvoja družstevníctva vo všeobecnosti a zvlášť výrobného v Čechách a na Slovensku, ale i v medzinárodnom družstevnom hnutí. Účastníci si vymenili poznatky z oblasti pôsobenia zväzov v republikových zamestnávateľských združeniach a ich vplyvu na presadzovanie záujmov družstevníctva v najvyšších štátnych a parlamentných orgánoch. Zhodli sa na závere, že i v ďalšom období je potrebné využiť vzájomnú spoluprácu najmä vo vzťahu k európskym orgánov Medzinárodného družstevného zväzu, napr. vytváraním spoločných stanovísk a ich presadzovaním pri rokovaniach s týmito orgánmi. Tiež na tom, aby dobré skúsenosti overené praxou boli navzájom využívané, a to aj pri ich presadzovaní v legislatíve toho ktorého štátu.


( Celý článok | Autor: redakcia | Informačný e-mailVytlačiť článok )
Google
Prihlásenie

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

SČMVD
DÚSR
HTML tutorial
Družstevná únia Slovenskej republiky

Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server