Výrobné družstevníctvo č. 3/2005

Autor: redakcia <press(at)cpscoop.sk>, Téma: Výrobné družstevníctvo, Vydané dňa: 10. 03. 2005

Výrobné družstevníctvo č. 3/2005 prináša:

      O histórii, súčasnosti i družstevnej solidarite
      Niekoľko dní pred oficiálnymi oslavami 160. výročia vzniku družstevníctva na Slovensku konala sa tlačová konferencia, na ktorej predseda predstavenstva Družstevnej únie SR Ing. Daniel Pavel priblížil novinárom význam tohto výročia pre súčasnosť, ako aj upriamil ich pozornosť na pomoc slovenských družstevníkov Vysokým Tatrám a ľuďom postihnutých zemetrasením v krajinách juhovýchodnej Ázie.
      Čítajte na str. 2

      Na počesť 160. výročia vzniku slovenského družstevníctva
      V Sobotišti, kde je umiestnené v priestoroch Obecného úradu Múzeum Samuela Jurkoviča a a ktoré zachytáva jeho život a prácu, činnosť Gazdovského spolku, ale aj minulosť a súčasnosť družstevného hnutia na Slovensku, konalo sa zasadnutie orgánov Družstevnej únie SR.
      Čítajte na str. 3

      V hoteli Holiday Inn sa stretlo 9. februára 2005 do 250 družstevníkov z celého Slovenska, aby v tento deň si pripomenuli toto výročie, históriu i súčasnosť a súčasne ocenili tých, ktorým právom patrí hrdiť sa najvyšším družstevným ocenením Družstevnou cenou Samuela Jurkoviča.
      Čítajte na str. 4-7

      Presadzuje družstevnú Európu
      Rozhovor s prezidentkou Medzinárodného družstevného zväzu regiónu Európa Pauline Green, bývalou poslankyňou Európskeho parlamentu a nositeľkou titulu Dame – radu Britského Impéria.
      Čítajte na str. 12-14

      Vstup do eurozóny sa blíži
      V Bratislave sa 22. februára uskutočnilo rokovanie Predstavenstva SZVD, ktorého sa zúčastnila aj viceguvernérka Národnej banky Slovenska Elena Kohútiková.
      Čítajte na str. 15